Elche

Elche, město palem, je domovem více než 200 000 těchto majestátních stromů, zasazených do několika parků již za doby arabské kolonizace. Některé z nich svými kořeny sahají více než 300 let do historie a vyrostly do výšky přesahující 30 metrů. Tato palmová oáza je v Elche národní kulturní památkou a pyšní se ochranou ze strany mezinárodní organizace UNESCO.

Jedním z nejoblíbenějších parků ve městě je Huerto del Cura, známý také jako Knězova zahrada. Navštívit tento park je nezapomenutelný zážitek, který vás stojí pouhých 5 € za dospělou osobu. V Huerto del Cura se můžete setkat s jedinečným exemplářem palmy „IMPERIAL PALM“ (Palma císařská), která se pyšní sedmi kmeny ve tvaru svícnu a byla pojmenována po císařovně Alžbětě, známé jako Sissi.

Jen asi 5 km před městem Elche se nachází Rio Safari Park, který je nádhernou atrakcí pro celou rodinu. Zde můžete obdivovat bílé lvy, orangutany z ostrova Borneo a mnoho dalších exotických zvířat. Kromě toho si můžete užít vystoupení cvičených lachtanů a ptáků, projet se malým vláčkem po africkém safari a děti se mohou zabavit na vzdělávací farmě se zvířátky. Vstupné do parku je 22,5 euro pro dospělé a 17 euro pro děti do 12 let, ale nezapomeňte, že tímto přispíváte i na ochranu zvířat v Safari Parku.

A jako bonus: v apartmánu najdete letáček Rio Safari Elche, který vám při návštěvě parku zajistí slevu 4 euro na celkovou cenu pro skupinku až 5 osob. Takže přijďte a objevte krásy Elche a jejích okolí!