Elche

Město Elche je vyjímečné svými palmovými parky.

Ve městě je více než 200,000 palem v několika parcích vysázených za arabské kolonizace a mnohé palmy mají více než  300 let a dorůstají až do výšky více než 30 metrů.
Palmové parky jsou v Elche národní kulturní památkou a jsou chráněné  mezinárodní organizací UNESCO.
Jedná se o jediný palmový háj svého druhu v Evropě a jeden z největších na světě.

Jedním z nejpopulárnějších parků ve městě je Huerto del Cura (Knězova zahrada).  Tento park je jediný ve městě Elche, kde budete muset zaplatit za návštěvu. V současné době je cena 5 € za dospělou osobu.

V Huerto del Cura roste vzácný exemplář palmy  „IMPERIAL PALM“ (Palma císařská), se 7 kmeny ve tvaru svícnu . Byla jmenována po císařovně Elisabeth , známé jako Sissi, manželky Františka Josefa, který navštívil palmové plantáže v roce 1894. Stáří palmy Imperial Palm bylo odhadnuto na asi 172 let. 

Asi 5 km před městem Elche je Rio Safari Park.  Doporučujeme zvláště pro děti!!!

Rio Safari park je otevřený  každý den od 10.30h. Najdete zde bílé lvy, orangutany z ostrova Borneo, vystoupení cvičených lachtanů a ptáků – dravců, uvidíte „Ostrov šimpanzů „, jeskyni s ještěry, můžete si zaplavat s lachtany, uvidíte představení cvičených papoušků, malým vláčkem se projedete po africkém safari a zvláště pro děti je zde připraveno množství atrakcí, například vzdělávací farma se zvířátky s mláďaty, která si můžete pohladit a dozvíte se více o jejich životě. Je zde několik dobrých restaurací a koupání v bazénu je v ceně.

Cena: 22,5 euro za dospělou osobu, 17 euro za dítě do 12 let

Cena vstupného není nízká, přispějete  tím také na zvířata Safari Parku.

V apartmánu najdete letáček Rio Safari Elche, při jehož předložení získáte slevu na celkovou cenu 4 euro pro skupinku max 5 osob. V případě, že klienti před vámi již letáčky využili a  letáčky již v apartmánu nebudou, najdete je v neomezeném množství na Informačním centru v Torrevieja.