Guadalest

Guadalest je malebná vesnička v horách a je to jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí na pobřeží Costa Blanca.

Vesnička je známá stavbami, které uvidíte na mnoha pohlednicích všude na pobřeží Costa Blanca.

První z nich je hrad / nebo pevnost/ Guadalest (Castell de Guadalest), který je přístupný pouze pěšky přes 15 stop dlouhý tunel vytesaný ve skále. Ten je známý jako Portal de San Jose. Není divu, že hrad byl tak nedobytný!

Vstupné do hradu je 4 euro za dospělou osobu.

Z hradu je nádherný krásný výhled do údolí, kde se nachází přehradní nádrž – Embalse de Guadalest,  postavená letech 1953 a 1963. Barva vody je neuvěřitelně blankytně modrá a nedá se k ničemu přirovnat.

Druhá slavná budova  na pohlednicích je malebná bílá zvonice  Penon de la Alcala,  která je posazená na samém vrcholku hory.
Obec Guadalest má jen asi 200 obyvatel avšak více než 2.5 miliónů turistů přijíždí každý rok tuto malebnou vesničku navštívit. Hlavní obživou obyvatel je proto prodej suvenýrů, řemeslných výrobků a místních produktů, jako je med, víno, ovoce a místní speciality.

Guadalest má také množství malých muzeí, mnoho z nich je z malých jeskyních v úbočí hory. Například Muzeum miniatur.

Hrad Guadalest byl postaven Maury před více než 1300 roky. V roce 1609 král Felipe třetí nařídil všem Maurům, aby opustili hrad, což vedlo k povstání, po kterém Mauři byli poraženi a opustili Španělsko.