Solná jezera

Bahenní a solné lázně v růžovém jezeře, které jsou pro veřejnost / zatím/ zcela zdarma. Autem se tam dostanete asi za 7 minut jízdy.

Růžová barva v jezeře je  způsobená přítomností slanomilné řasy Archaea – halobacteria rod Halobacterium (ve světě existuje asi 3,5 miliardy let), a je jediný živý organismus na planetě Zemi,  který  může existovat ve vodě s vysokou koncentrací soli.

Odpařováním vody moře a soli jsou minerály v jezeře ve vysoké koncentrované formě. Zde je i  vzduch nasycen jódem, minerálními  látkami a solí. Lidé z celého světa přicházejí do Torrevieja ke slanému jezeru  pro  jeho přírodní léčivé účinky  a diví se  – jak může být takové krásné a zdravé místo k užívání zcela zdarma :-) a je to pravda. Je to opravdu úžasné místo! Po 30 minutách  pobytu  u jezera člověk cítí nárůst síly a energie,  je to přirozená síla přírody! Sůl také čistí auru od negativních emocí.

Souřadnice :  37  st. 59´49.9´´ N      O st.42´0.9´´ W

Zaparkujete pohodlně na ulici Calle las Lavanderas a půjdete směrem k jezeru.

Vezměte si s sebou starší plavky a láhev s vodou z vodovodu na lehké opláchnutí. Naneste na sebe nejdříve černé bahno z laguny, nechte alespoň 10-20 minut uschnout a poté se vydejte na solnou lázeň do jezera. Růžové jezero má tak silnou koncentraci soli, že je přirovnáváno k Mrtvému moři v Izraeli a bude Vás krásně nadnášet, jako byste byli pírko. Po 10-30 minutách v jezeře smyjte bahno, na břehu se trochu opláchněte sladkou vodou a kúra je u konce. Klidně opakujte 1x denně  každý den, pokud je Vám to příjemné. Chraňte si oči před vniknutím vody.

Doporučuje se na léčení : kloubů, revmatismu, osteoporózy, astmatu, dýchacích onemocnění, vysokého tlaku, srdečních onemocnění, neurologických a psychosomatických  onemocnění, alergie, imunity, kožních onemocnění / lupénka, akné/, onemocnění štítné žlázy a rehabilitace po úrazech a zlomeninách kostí.