Torrevieja

Torrevieja byla původně malá rybářská vesnička, dnes je to oblíbené turistické město, které má něco přes 90 tisíc obyvatel. Jméno mu dala stará věž Torre Vieja, nyní známá jako Maurská Věž./ La Torre del Morro/

 

V bezprostřední blízkosti Torrevieja leží dvě obrovská jezera Laguna de La Mata y Torrevieja, jedno je modré /Laguna de La Mata/, druhé ružové / Laguna de Torrevieja/.

Do města se z apartmánu dostanete autem nebo místním autobusem. Apartmán leží mimo centrum města, v části zvané Aguas Nuevas/ Nové Vody/. Samotné centrum města Torrevieja je od apartmánu vzdáleno asi 3 km.

Autem můžete dojet cca po 15 minutách k Informačnímu centru poblíž přístavu.
GPS souřadnice: 37 st. 58´30.8´´ N 0 st. 41´00.2´´ W
Zaparkovat je možné v podzemních garážích u přístavu. Platí se zde cca 1 euro/ 1 hodina.
Další variantou je parkování přímo v přístavu, kde je cena např. 2 eura / celý den, v sezónu však může být cena vyšší.

Více informací na : www.turismodetorrevieja.com

Místní autobus má v Aguas Nuevas zastávku asi 200 m od apartmánu, kousek od supermarketu Mercadona.
GPS souřadnice : 38 st. 0 03.1´´ N 0 st. 4 12.0´´ W
Do centra města jezdí LINEA B. Jízdenka stojí 1,35 euro na osobu, zaplatíte u řidiče. Řidič nepřijímá větší bankovky od 20 euro včetně, lépe je mít drobné. Vystoupíte poblíž informačního centra a můžete si dosyta užít města.

Kam se ve městě vydat?
Rozhodně navštivte nejdříve informační centrum a požádejte o mapy města a další zajímavé brožurky a letáčky.
Doporučujeme:

vydejte se do přístavu a projdete se po molu po promenádě Paseo Digue de Levante až na konec k majáku. Odtud jsou úchvatné pohledy na celé město. Dole pod molem jsou krásné rybářské hospůdky.

Dobré a čerstvé grilované ryby podávají v restauraci Bar La Marina.

IMG_5311 (2)

Zpátky po molu se dostanete na kolonádu Paseo Maritimo Juan Aparicio plnou restaurací a obchodů. Stojí za krásnou procházku.

Navštivte Muzeum moře a soli, je velice zajímavé a vstup je zdarma.

Na náměstí Plaza de la Constitución je krásný kostel, příjemné posezení ve stínu palem a kolem je plno obchodů a kaváren.

Budete-li pít kávu v La Marina Baru, hned naproti uvidíte známou budovu Kasina, Sociedad Cultural Casino de Torrevieja, která je dominantou na kolonádě Paseo Vista Alegre.

Na náměstí Plaza de Oriente je velice krásný a zajímavý kostel.

Projeďte se okružním zeleným vláčkem, doveze vás až k La Torre del Morro. Na každé zastávce můžete vystoupit a počkat na další vláček.

Cena jízdného : 4 eura / na osobu. Okružní jízda trvá asi 45 minut.

Večerní Torrevieja má zase jiný ráz, bary, španělská hudba, zábava, vůně pečených ryb, music bary, posezení na kolonádě….

Budete-li mít štěstí, zažijete nějakou slavnost, které se pravidelně pořádají ve městě, např. Sevillanské taneční slavnosti flamenca.
Program všech událostí najedete opět v informačním centru.