O nás

Bienvenidos      –     Vítejte      vlajka-spanelsko-mini

Češi, kteří změnili své životy a žijí ve Španělsku, by Vám rádi pomohli s informacemi a popsali tamní španělský život.

Najdete nás na pobřeží Costa Blanca u Torrevieja. Asi 40 km na jih od Alicante, kde je mezinárodní letiště.

  • Tento blog Vás provede a dokonale seznámí se vším, co by Vás zajímalo o Španělsku.
  • V případě Vašeho zájmu o koupi vlastní nemovitosti Vám zajistíme vše potřebné.

Pobřeží Costa Blanca

je oblast, která má několik předností. Cenově je po všech stránkách výhodnější než jiné oblasti. Ceny jsou nižší např. u pronájmu apartmánů, u potravin, benzínu a při nákupu nemovitostí, protože zdejší oblast nepatří k průmyslovým a tudíž drahým oblastem. Z tohoto důvodu je i ekologicky čistá.Vyznačuje se navíc velice příjemným teplým podnebím, i v lednu zde bývá přes 20 stupňů Celsia a kolem 320 slunečných dnů v roce příjemně překvapí každého.
Navíc je zde specifické léčivé mikroklíma , které blahodárně působí na astma, dýchací problémy, štítnou žlázu, revma, kloubní onemocnění, srdce, krevní tlak, alergii a imunitu.
V bezprostřední blízkosti přístavu Torrevieja leží dvě rozlehlá solná jezera, Lagunas de La Mata y de Torrevieja. V okolí nenajdete jedinou továrnu či komín. Vzduch je prosycen solí a jodem. Spolu se středomořským podnebím a florou, /zvláště borovice a eukalypty/ je toto specifické mikroklíma označeno Světovou zdravotnickou organizací WHO za jednu z nejzdravějších oblastí na světě .
V jednom ze solných jezer se můžete koupat spolu s léčivými bahenními zábaly. A to zcela zdarma.